CZY WARTO KUPOWAĆ STARSZE FLAGOWCE ? – WYBÓR SMARTFONA XIAOMI

Xiaomi Mi Note 3 a może Redmi Note 7 ? Czyli jak dostać jak najwięcej możliwości za jak najniższą cenę !

Chiński producent przyzwyczaił swoich fanów do dużej ilości wypuszczanych nowych modeli, które różnia się tylko nieznacznie od siebie. Taka polityka  Xiaomi sprawia, że gdy przychodzi do wyboru nowego smartfona trudno się połapać w lawinie propozycji. Co zrobić gdy atakuje nas stado bliżniaczo podobnych do siebie urządzeń mrugających do nas “notchem” czy “łezką w ekranie” ?  Któremu smartfonowi poświęcić swoją uwagę ?

Za nowości się płaci

Gdy szukamy nowego smartfona z reguły patrzymy na najnowsze propozycje, które w danym momencie oferuje nam producent. Jak wiadomo za nowości trzeba płacić więc często są one wysoko wyceniane co nie pokrywa się z realną wartością sprzętu. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku marki Xiaomi.

O ile producent stara się utrzymywać wizerunek producenta tanich solidnych urządzeń o tyle rynek europejski zdrowej konkurencji nie sprzyja, przez szereg podatków, wymogi certyfikacyjne etc. Ponadto, nowości mają to do siebie, że początkowo poprostu producenci polują na jeleni którzy zapłacą za to urządzenie więcej niż trzeba a później jak już gorączka opadnie cena się normalizuje.

Czy średniopółkowy smartfon z roku 2019 jest lepszy niż flagowiec z roku 2017 ?

Troszkę tak ale bardziej nie ! Otóż wydawać by się mogło że technologia tak pędzi że smartfony z roku 2017 w roku 2019 powinny już być sprzętami odchodzącymi do lamusa. I owszem, taka sytuacja ma miejsce… ale tylko w przedziale średniopółkowców. Smartfony takie jak Xiaomi Redmi Note 4 w roku 2019 już nie porywają ani szybkością ani jakością zdjęć.

Inaczej sytuacja ma się w przypadku modeli flagowych takich jak np.Xiaomi Mi 6

tutaj wciąż zastosowane podzespoły są topowe i deklasują wyposażenie obecnych średniopółkowców. Weźmy na warsztat takie Mi a2

niby wszystko tu fajnie, USB C, przyzwoity procesor i aparaty z jasną przesłoną ale…

optycznej stabilizacji w aparacie która jest w Mi6 w Mi A2 nie uświadczysz

w Fortnite na Snapdragon 660  z Mi A2 nie pograsz a 835 z Mi6 dźwignie wszystkie gry,

Mi A2 również nie zapłacisz w sklepie co umożliwi skolei Xiaomi Mi6.

Kiedy nie wybierać flagowca ?

Stawiając na flagowca należy zdać sobie sprawę, że flagowiec niesie za sobą też flagowe koszty serwisowania. W końcu we flagowcu wszystko jest topowe, najlepsze, najdroższe. Jeśli z jakiegoś względu jesteś smartfonowym destruktorem i każdy Twój smartfon tłucze się na kawałki to może lepiej odpuść sobie flagowce. Nowy ekran w Xiaomi Mi A2 czy Redmi Note 5 wyniesie Cię znacznie taniej niż taka sama naprawa w Xiaomi Mi6 czy Mi Note 3. W modelach średniopółkowych nie uświadczysz elementów ze szkła które łatwo stłuczesz więc jak coś uszkodzisz to możesz spać spokojnie. Naprawa LCD w tych modelach nie przekroczy 300zł co w przypadku wymiany na oryginalnym LCD nie będzie możliwe w Xiaomi Mi6.

Najlepszy smartfon +/- 1000zł z Xiaomi to…

Na obecną chwilę tj. marzec 2019 najrozsądniejszy według nas wydaje się być Xiaomi Mi Note 3 w konfiguracji 6/128GB. Dostępny u nas w sklepie w promocyjnej cenie 1099zł.

Po krótce dlaczego ? Otóż smartfon ma optymalny rozmiar 5,5 cala przez co ani nie będzie nieporęczny ani zbyt mało czytelny w kwestii wyświetlacza.

Dysponuje chyba najlepszymi aparatami od Xiaomi jakie wypuścili w roku 2017 w tym lepszymi od ich flagowca podstawowego na tamten rok to jest Xiaomi Mi6. Wynika to z faktu iż w Mi Note 3 nad tymi samymi soczewkami inżynierowie z Państwa Środka spędzili więcej czasu na optymalizacji. Wszyscy wiemy jak dużo jest w stanie zdziałać dobra optymalizacja.

Smartfon ten przebija wszystkie te modele typu Redmi Note 5, Redmi Note 6 PRO, Redmi Note 7 pod kątem jakości i szczegółowości zdjęć.

Mi Note 3 będzie się również świetnie sprawdzał pod kątem wydajności, gdyż konfiguracja 6/128GB RAM próżno szukać w nowych średniopółkowcach. 6GB RAM to wciąż ilość pamięci zarezerwowana dla flagowców.

Na koniec oczywiście wisienka w postaci NFC które w Xiaomi występuje dość rzadko, w końcu w Chinach z tego nie korzystają a jak widać dla 10 000 sztuk sprzedanych nad Wisłą i 15 000 sztuk sprzedanych nad Sekwaną nie opłaca się Chińczykom modyfikować linii produkcyjnej. Tutaj jednak NFC jest obecne a nie znajdą go Państwo w modelach typu Redmi Note 7 czy Mi A2.

Wyczekujcie kolejnej porcji newsów od nas. Jesteśmy jedynymi doradcami którzy nie tulą się z Project Managerem sklepu Gearbest czy Banggood w zamian za ciepłe słowa na temat niekoniecznie udanego modelu telefonu. U nas wszystko podane w surowy i obiektywny sposób, bez pseudo marketingowych tanich sztuczek.