JAK SKOPIOWAĆ KONTAKTY W TELEFONIE XIAOMI?

Jak skopiować kontakty w telefonie Xiaomi?

Gdy już dostałeś swój pierwszy telefon Xiaomi zapewne zastanawiasz się jak połapać się w tym nowym środowisku nakładki MIUI na Androida. Z naszych doświadczeń wynika, że pierwszą zagwozdką użytkowników podczas użytkowania telefonów Xiaomi są te nieszczęsne kontakty. Gdzie znajdują się kontakty z karty SIM ? Jak sprawić by znalazły się w pamięci telefonu ? Jak efektywnie zarządzać kontaktami ? Gdzie znajduje się aplikacja do zarządzania kontaktami na te i inne pytania postaramy się w przystępny sposób odpowiedzieć w tym artykule.

Wyświetlanie kontaktów z karty SIM

Aby wyświetlić kontakty z karty SIM należy wybrać ikonkę telefon a następnie na górnym pasku kliknąć na Kontakty. Przy pierwszym uruchomieniu w tej zakładce pojawi się lista menu z której należy wybrać opcję “Pokaż kontakty z karty SIM”. Voila !

Kopiowanie kontaktów do telefonu Xiaomi z innego telefonu na Androidzie

Jeśli posiadasz kontakty na innym telefonie z Androidem i chcesz przekopiować je na telefon Xiaomi postepuj zgodnie z poniższą instrukcją:

1. W telefonie z Androidem wybierz ustawienia —> aplikacje systemowe —-> kontakty —> import eksport

lub poprostu wejdź w kontakty i wybierz z opcji import/eksport jak na poniższej grafice:

Jak skopiować kontakty w telefonie Xiaomi

2. Następnie tworzymy plik VCF by potem przesłać go za pomocą Bluetooth do naszego Xiaomi.

3. Gdy telefon Xiaomi odbierze plik VCF możemy go natychmiast uruchomić zezwalając plikowi na dostęp do aplikacji Kontakty i mamy zaczytane kontakty 😉

4. Jeśli jednak nie otworzyliśmy pliku odrazu możemy to zrobić później wybierając w Xiaomi Ustawienia —> Aplikacje systemowe — > Wczytywanie/kopiowanie kontaktów

jak na poniższej grafice:

kontakty xiaomi

Kopiowanie kontaktów Xiaomi

Wybieramy wczytaj z nośnika i odnajdujemy plik VCF w naszym telefonie Xiaomi.

Jak zarządzać kontaktami w telefonie Xiaomi?

Spójrz jeszcze raz na powyższe zdjęcie. Zobaczysz tam opcję udostępnij kontakty. Jeśli chcesz w efektywny sposób zarządzać kontaktami ze swojego telefonu możesz poprostu stworzyć uniwersalny plik VCF i za pomocą opcji udostępnij kontakty eksportować go na swój dysk google, maila, messengera czy poprzez whatsapp.

Jak odnaleźć aplikację systemową do zarządzania kontaktami?

Jeśli nie wiesz jak odnaleźć aplikację do zarządzania kontaktami w swoim Xiaomi przyjrzyj się poniższym obrazkom.

Wchodzimy w ustawienia —> aplikacje systemowe —-> kontakty

Kontakty XiaomiJak skopiować kontakty w Xiaomi

Zapisywanie kontaktów na koncie Google / koncie Xiaomi

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem w telefonach z Androidem jest możliwość zapisania kontaktów na koncie Google. Dzięki temu wszystkie kontakty niezależnie od tego co stanie się z naszym telefonem będą bezpiecznie przechowywane na serwerach największego inwigilatora sieciowego zwanego Google.

To rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, za cenę zmniejszonej prywatności zyskujemy nieodzowny komfort w zakresie bezpieczeństwa przechowywania naszych cennych danych jakimi są kontakty.

Jeśli posiadacie jakieś pytania do powyższego artykułu zachęcamy do umieszczania ich w komentarzach. Chętnie odpowiemy na wszelkie wątpliwości.